fot. Mateusz Sienkiewicz
Dokument elektroniczny wystawiła dr Danuta Dadasewicz, prowadząca przychodnię rodzinną w Szczecinku.

Dr Danuta Dadasewicz z zawodem związana jest od ponad 40 lat, ale - jak powiedziała - nie boi się nowych wyzwań i uważa, że e-recepta to przyszłość polskiej służby zdrowia: - Albo zostajemy w XIX wieku, albo idziemy do przodu. E-recepty to ekologia, czas, a także wygoda dla mnie i pacjenta. Dzięki tym dokumentom osoby przewlekle chore, które wyjeżdżają, mają dostęp do zapisanych im leków także u innych lekarzy.

Szczecineckiej lekarce za wystawienie „milionowej” e-recepty podziękował wiceminister zdrowia. Janusz Cieszyński mówił, że wdrożenie systemu to wygoda dla pacjentów i lekarzy: - Cyfryzacja obejmuje wszystkie dokumenty dotyczące pacjenta - skierowania, dokumentację medyczną, recepty. Pracownicy służby zdrowia będą mogli do tych dokumentów sięgnąć np. w sytuacji zagrożenia życia pacjenta, z którym nie ma kontaktu.

Do wczoraj w województwie zachodniopomorskim wystawiono 335 tysięcy e-recept. W skali kraju taki elektroniczny dokument przygotowało trzynaście tysięcy lekarzy. Ministerstwo Zdrowia planuje, aby do stycznia e-recepty były wystawiane w wszystkich gabinetach lekarskich.

ms/ar

fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz

Posłuchaj

dr Danuta Dadasewicz
Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia