fot. Adam Nurkiewicz/wikimedia
Anna Sztark to wieloletnia senator, wybierana z list Platformy Obywatelskiej. Teraz zdecydowała się na start z poparciem PSL-Inicjatywy Polskiej. To oznacza, że w okręgu nr 99 (Kołobrzeg) opozycja będzie miała dwóch kandydatów.

Drugim kandydatem będzie Janusz Gromek z Koalicji Obywatelskiej.

- Nikt ze mną nie rozmawiał. Nie było nawet grzecznościowego telefonu czy SMS-a, że "nie widzimy obywatelki na liście". W związku z tym podjęłam decyzję, że będę startowała z listy PSL-Inicjatywy Polskiej - powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin Anna Sztark.

Janusz Gromek i Anna Sztark o senatorski mandat będą walczyć z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości - Henrykiem Carewiczem.

- Co prawda, nie powinienem się przejmować problemami opozycji, ale żal mi pani Anny Sztark. Ma korzenie solidarnościowe, od wielu lat jest senatorem, i tak została potraktowana przez Platformę Obywatelską. Podzielam jej rozgoryczenie. Dla mnie jednak takie rozłożenie głosów po stronie opozycji daje większą szansę. Pracujemy jednak z pokorą i nie będziemy się oglądać na opozycję - mówi Henryk Carewicz.

Więcej o sytuacji przedwyborczej w Kołobrzegu w poniższym materiale dźwiękowym Jarosława Banasia.

jb/ar

Posłuchaj

Przedwybocze roszady w Kołobrzegu - materiał Jarosława Banasia