fot. Przemysław Grabiński
Kandydaci oraz działacze Prawa i Sprawiedliwości zbierali podpisy pod listami poparcia.

Lider listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu w okręgu pilskim, Krzysztof Czarnecki zapewniał, że reprezentanci PiS zadbają w parlamencie o interesy mieszkańców północnej Wielkopolski: - Ta część województwa niestety nie zawsze była dostrzegana przez władze rządowe. Przez ostatnie cztery lata to zaczęło się zmieniać. Musimy jednak jeszcze popracować nad tym, aby północna Wielkopolska miała dobry układ komunikacyjny i kolejowy, co ściągnie tu inwestorów.

Na „pilskiej” liście PiS do Sejmu znaleźli się m.in. obecni posłowie Zjednoczonej Prawicy: Marta Kubiak, Marcin Porzucek i Grzegorz Piechowiak. Lider listy, Krzysztof Czarnecki powiedział, że jego ugrupowanie liczy na co najmniej cztery mandaty poselskie w tym okręgu: - Liczymy, że mieszkańcy docenią naszą pracę i że uzyskamy cztery mandaty do Sejmu i mandat do Senatu.

Kandydatką Prawa i Sprawiedliwości do Senatu w pilskim okręgu wyborczym jest prawniczka - Jolanta Turczynowicz-Kieryłło. W najbliższą sobotę pilskie Prawo i Sprawiedliwość zorganizuje piknik rodzinny w Kościerzynie Małym.

pg/ar

Posłuchaj

Krzysztof Czarnecki o planach kandydatów PiS
Krzysztof Czarnecki o potencjalnych mandatach