fot. Przemysław Grabiński
Seniorzy z powiatu pilskiego mogą liczyć na rehabilitację, spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, poznanie nowych znajomych i mile spędzenie czasu.

Elżbieta Danielska-Konopacka z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, któremu podlega nowo otwarta placówka powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin, że podopieczni domu mogą liczyć zarówno na profesjonalną opiekę, jak i dodatkowe atrakcje: - Będą mieli zapewnione dwa posiłki - śniadanie i obiad. Przygotowaliśmy dla nich rehabilitację, spotkania z dietetykami, zajęcia fitness, wycieczki.

Wójt gminy Szydłowo, Tobiasz Wiesiołek podkreśla, że oferta otwartej dziś placówki będzie zależała również od potrzeb seniorów. Dom jest pierwszym tego typu miejscem w gminie Szydłowo: - Mamy swoje pomysły, ale chcemy zaangażować seniorów w budowanie tożsamości tego miejsca. Ono jest przecież dla nich. Chcemy otworzyć kolejne takie domy.

Seniorzy, którzy już przystąpili do projektu przyznają, że chodzi im m.in. o możliwość spędzania czasu z innymi. - Zamiast siedzieć w domu, chcę poznać nowych ludzi, porozmawiać, miło spędzić czas. Poza tym korzystać będę z rehabilitacji, bo jestem chora - powiedziała nam jedna z seniorek.

Dzienny Dom Pomocy Seniorom powstał dzięki współpracy gminy Szydłowo z powiatem pilskim. Inwestycja kosztowała prawie milion złotych i została dofinansowana ze środków unijnych.

pg/ar

fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński

Posłuchaj

Elżbieta Danielska-Konopacka z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
Tobiasz Wiesiołek, wójt gminy Szydłowo
seniorzy