fot. pixabay.com
Prowadząca Zakład Opieki Zdrowotnej Salus dr Joanna Martyniuk w maju wypowiedziała umowę zawartą z zachodniopomorskim odziałem NFZ-u. Decyzję zmieniła, bo fiaskiem zakończyły się negocjacje z władzami starostwa i miejscowego szpitala.

Spółka Szpital w Szczecinku chciała przejąć kontrakt na leczenie psychiatryczne, ale zrezygnowała w związku z trudną sytuacją finansową. Dr Martyniuk powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin, że w tej sytuacji nie mogła zostawić pacjentów bez wsparcia: - Mój kontrakt kończy się 31 sierpnia i jako lekarz nie mogę dopuścić do pozostawienia pacjentów samych sobie. To byłoby nieetyczne z mojej strony. Dlatego odwiesiłam ten kontrakt.

Pracownicy szczecineckiej lecznicy w maju otrzymali wypowiedzenia umów. Dziś są one wycofywane i wszyscy wracają do normalnej pracy.

Na podstawie obowiązującego do połowy 2023 roku kontraktu, ZOZ „Salus” w Szczecinku zabezpiecza świadczenia opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień w zakresie: poradni zdrowia psychicznego, psychiatrycznej izby przyjęć, oddziału psychiatrycznego oraz oddziału leczenia alkoholowych zespołów abstynencyjnych.

ms/ar

Posłuchaj

dr Joanna Martyniuk
pracownicy ZOZ „Salus”