fot. Jacek Żukowski
Mieszkańcy starej części słupskiego osiedla Zatorze skutecznie wywalczyli przywrócenie trasy linii autobusowej nr 9. Po zmianach, które wprowadził słupski ratusz 1 sierpnia bardzo wiele osób było niezadowolonych.

Stanisława Dąbrowska-Sawczuk oraz wielu działających razem z nią mieszkańców osiedla interweniowali m.in. w naszym radiu, a potem złożyli w słupskim ratuszu dwie petycje w tej sprawie. Początkowo prezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka nie widziała możliwości przywrócenia dawnych połączeń.

Na jednej z konferencji prasowych powiedziała, że mieszkańcy muszą się przyzwyczaić. Na kolejnym spotkaniu z dziennikarzami zapowiedziała, że jeszcze raz urzędnicy przeanalizują wprowadzone zmiany.

Przewodnicząca rady miejskiej w Słupsku Beata Chrzanowska stwierdziła na naszej antenie, że ratusz nie przeprowadził konsultacji w tej sprawie.

Jak się dzisiaj dowiedzieliśmy, po takim ogniu krytyki magistrat przyznaje się do błędu. - Z tego powodu zleciłam przygotowanie zmian w rozkładzie, które w dużym stopniu przywrócą stary układ jazdy linii nr 9. Te zmiany wejdą w życie od 1 września. Mam nadzieję, że w ten sposób spełnimy oczekiwania mieszkańców osiedla Batorego - mówi prezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

jż/rż

Czytaj więcej