Małgorzata Prokop-Paczkowska (w centrum) (fot. Wiosna w Koszalinie/FB)
Liderzy Lewicy (SLD, Razem i Wiosna) przedstawili dziś swoje jedynki we wszystkich 41 okręgach wyborczych do Sejmu. Prezes partii Razem Adrian Zandberg będzie ubiegał się o mandat posła w Warszawie (okręg nr 19), natomiast przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty w Sosnowcu (okręg nr 32).

Adrian Zandberg zapowiedział, że Lewica w polskim parlamencie chce między innymi skupić się na prawach człowieka. - Idzie do Sejmu silna drużyna. Drużyna, która upomni się o prawa człowieka, która upomni się o politykę mieszkaniową, o demokrację i będzie odważna, która nie będzie tchórzyć - mówił przewodniczący Razem.

Szef sztabu Lewicy Robert Biedroń powiedział, że innym istotnym problemem, który poruszą kandydaci będzie naprawa służby zdrowia. - Na pewno tym priorytetem będzie zdrowie. To będzie dobry program zdrowotny, który będzie dotyczył także powszechnego programu dostępności leków, tak żeby w Polsce każdy miał w końcu dostęp do dobrego leczenia i żeby nikt nie musiał odchodzić z apteki z niezrealizowaną receptą, bo nie wystarczyło pieniędzy - wyjaśnił polityk. Dodał, że ich szczegółowy program wyborczy Lewicy zostanie przedstawiony w najbliższą sobotę. - Będzie opowiadał o budownictwie mieszkaniowym, o tym jak przystopować i odpowiedzieć na zmiany klimatyczne, o dobrej polityce społecznej i równouprawnieniu - wymienił prezes Wiosny.
 
W naszym regionie Lewica wystawiła na pierwszych miejscach następujące osoby: Dariusza Wieczorka (okręg nr 41 Szczecin, SLD), Joannę Senyszyn (okręg nr 26 Gdynia-Słupsk, SLD), Dariusza Standerskiego (okręg nr 38 Piła, Wiosna) i wspomnianą Małgorzatę Prokop-Paczkowską (okręg nr 40 Koszalin, Wiosna).

IAR/ar