Gość Piotra Głowackiego odniósł się do rekompensat za tarczę antyrakietową. - Rząd na razie obiecał 90 mln i w dodatku ta kwota jest rozłożona na cztery lata – mówił poseł Konwiński. Przypomnę tylko, że na sam ring za rządu PO wpłynęło ok. 180 mln złotych. Nie mamy czego porównywać. Również rozpoczęliśmy budowę drugiego toru z Gdańska do Słupska, a teraz te prace zostały wstrzymane.

Nasz gość odniósł się również do lotów byłego marszałka sejmu i do spotkań w sprawie nowych przepisów latania rządowymi samolotami.

- Niepotrzebne są teraz spotkania i pisanie nowych przepisów. Wystarczą obecne przepisy i przestrzeganie prawa. Dlatego nie uczestniczymy w tych spotkaniach.Jeśli chodzi o nasze zapowiedzi przedwyborcze, to powinniśmy premiować ludzi aktywnych, którzy pracują. PiS premiował osoby niepracujące.

Skąd pieniądze na tzw. „szóstkę Schetyny”? - To jest wszystko policzone. Jeżeli będzie więcej osób na rynku pracy i będą dłużej pracowały to tylko z tego tytuły będą olbrzymie oszczędności i zarazem wpływy do kasy państwa.

Namawiamy Donalda Tuska żeby startował w wyborach prezydenckich – dodał na zakończenie poseł Zbigniew Konwiński.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj

Zbigniew Konwiński (PO): Namawiamy Donalda Tuska, żeby wystartował w wyborach prezydenckich"