fot. Jacek Żukowski
Zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli: Zbigniew Konwiński poseł Platformy Obywatelskiej, Danuta Wawrowska, radna wojewódzka - Nowoczesna, Zdzisław Kołodziejski - Polskie Stronnictwo Ludowe, Tadeusz Bobrowski, radny Prawa i Sprawiedliwości, Jan Kozłowski - Porozumienie Jarosława Gowina.

Nasi goście skomentowali obietnicę rządu o przekazaniu 90 mln złotych, które otrzyma region w ramach rekompensaty za tarczę antyrakietową.

To ma być 10 mln w 2020 r i kolejne transze w kolejnych latach na trzy samorządy. Powinniśmy tylko pamiętać o proporcjach, gdyż za naszych rządów tylko na ring przeznaczonych zostało 180 mln złotych, które otrzymaliśmy z budżetu centralnego. Na razie pieniądze nie spłynęły, jest tylko obietnica – mówi poseł Zbigniew Konwiński.

Jest to kwota niewielka w porównaniu z tym co mieliśmy obiecane. A miasto tylko z samego obniżenia podatków dla osób fizycznych straci dużo więcej. Tak więc kwota, którą mają otrzymać samorządy jest naprawdę mała – skomentowała Danuta Wawrowska.

Miasto Słupsk zdecydowało, że będzie to przeznaczone na inwestycje prorozwojowe. I to jest bardzo dobra decyzja. Co do przeznaczenia pieniędzy na dokończenie ringu, to trzeba setek milionów więc nie ma o czym mówić – mówi Tadeusz Bobrowski.

Jeśli ta obietnica będzie spełniona, to naprawdę ta kwota bardzo przyda się powiatowi. Chcemy wydać całką kwotę na drogi. Wszyscy inwestorzy, którzy chcą prowadzić u nas biznes zwracają uwagę na stan dróg w naszym regionie – mówił Zdzisław Kołodziejski.

Uważam, że te pieniądze powinny być przeznaczone na uzbrojenie terenu, tak żeby mieszkańcy naszego miasta mieli tańsze działki budowlane - dodał Jan Kozłowski.

Nasi goście komentowali również działania włodarza Szczecinka, który wystawił rachunek dla kancelarii prezydenta RP. Odnieśli się również do najnowszych sondaży partii politycznych oraz lotów byłego marszałka sejmu Marka Kuchcińskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

jż/kk

Posłuchaj

,,Zaczynamy tydzień" (12.08.2019)