fot. prk24.pl
Wprowadzone zostaną istotne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, a dotychczasowy układ linii komunikacyjnych w obrębie Os. Batorego ulegnie modyfikacji.

Mówi Hubert Tosik, pracownik Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku:

- Faktycznie można odnieść wrażenie, że zmian będzie dużo. Jednakże po głębszym przeanalizowaniu, zmiany dotyczą tylko kilku niewielkich korekt związanych z obsługą aquaparku „Trzy Fale”. Z większej części miasta od 1 sierpnia odjedziemy bez problemu, a po uruchomieniu w całości linii nr 8 oraz od 1 września linii nr 28 praktycznie większość miasta będzie obsłużona i będzie można bez problemu dojechać do Parku Wodnego.

Uruchomione zostaną również nowe linie: 26, 27 i 28, a zmienionymi trasami pojadą autobusy linii 2, 8, 9 i 19.

- Trzeba uważać na linie nr 8, gdyż jej końcowym przystankiem będzie Park Wodny. Natomiast będzie można zostać w autobusie, który zmieni swoje oznaczenie na linię nr 28 i dojeżdżać będzie na Osiedle Niepodległości. Linia nr 9 zmieni swoją trasę, nie będzie już linią turystyczną. Zostanie uproszczona i z ulicy Wazów skręci w prawo w ulicę 3 Maja, następnie w ul. Sobieskiego i w ul. Poniatowskiego. Dzięki temu obsłuży jeden z najważniejszych przystanków na tym osiedlu – przystanek przy MCK-u.


Ostatni autobus miejski sprzed słupskiego parku wodnego odjedzie o godz. 22.04. Taki rozkład jazdy będzie obowiązywał do końca wakacji. Później może on ulec zmianie.

mp/jr

Posłuchaj

Od 1 sierpnia miejskie autobusy pojadą do Parku Wodnego „Trzy Fale” - dźwięk 1
Od 1 sierpnia miejskie autobusy pojadą do Parku Wodnego „Trzy Fale” - dźwięk 2