fot. Mateusz Sienkiewicz
Zgodnie z umową podpisaną w czerwcu przez prezydentów Andrzeja Dudę i Donalda Trumpa w Drawsku Pomorskim ma powstać Polsko-Amerykańskie Centrum Szkolenia Bojowego.

Rozmowy na ten temat odbywają się na najwyższych szczeblach państwowych. Jak zaznacza burmistrz Krzysztof Czerwiński, obecność amerykańskiego wojska pozytywnie wpływa na rozwój regionu: - Jest to możliwość rozwoju finansowego - m.in. w branżach spożywczych i turystycznych. Żołnierze korzystają z tego, co ma region oraz asymilują się z mieszkańcami. Chcą uczestniczyć w życiu miasta.

Burmistrz Drawska odniósł się także do informacji, że podczas wizyty w Polsce prezydent Donald Trump ma odwiedzić miejsca, w których przebywają amerykańscy żołnierze. Ewentualna wizyta na poligonie drawskim byłaby historycznym wydarzeniem: - Nie posiadamy oficjalnej informacji na ten temat. Byłaby to niesamowita nobilitacja dla miasta i regionu. Jeśli wiadomości potwierdzą się, to z wielką przyjemnością przyjmiemy prezydentów.

W minionym tygodniu Drawsko Pomorskie odwiedził prezydent Andrzej Duda. W swoim przemówieniu dziękował mieszkańcom za gościnność, jaką okazują wojsku sojuszniczemu.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ms/kk

Posłuchaj

rozmowa z Krzysztofem Czerwińskim