fot. pig.koszalin.pl
Celem organizowanego przez Północną Izbę Gospodarczą konkursu jest odnalezienie i docenienie doskonałych pracodawców.

Roman Biłas, prezes Północnej Izby Gospodarczej, podkreśla, że konkurs to nie tylko sposób na promowanie dobrych praktyk w biznesie, ale także regionu: - Ten konkurs to też dobra promocja dla naszego regionu, który ma pracę dla wielu osób. Chcemy promować się jako region, który wyróżnia się w Polsce i pokazać, że warto tutaj inwestować, pracować, a nawet przenieść się do Koszalina z innych miejscowości.

W konkursie mogą brać udział wszystkie firmy z Pomorza. O tym, do kogo trafią nagrody, zdecyduje specjalnie powołana kapituła. Ewa Zemła z Północnej Izby Gospodarczej podkreśla, że by otrzymać tytuł Pracodawcy Roku Pomorza, trzeba spełnić szereg kryteriów: - Oceniamy firmy pod względem tego, jak podchodzą do pracownika, jak ci pracownicy mają zorganizowaną pracę. Jak są wynagradzani. Jak zorganizowane są ich miejsca pracy. Zwracamy też uwagę na dodatkowe bonusy do pensji oraz benefity pozapłacowe.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Zainteresowane firmy mogą zgłaszać się do połowy września. Laureatów konkursu poznamy na początku października.

ap/ar

fot. Anna Popławska

Posłuchaj

Ewa Zemła z Północnej Izby Gospodarczej
Roman Biłas, prezes Północnej Izby Gospodarczej