fot. kaszubi.pl
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Miasto Słupsk, Stowarzyszenie „Razem dla Dwójki” przy SP 2 i Stowarzyszenie „Remùsowi Drëszë” zapraszają na XVIII Dyktando Kaszubskie, które odbędzie się 5 października 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Słupsku.

Dla mieszkańców Ziemi Słupskiej szczególnym wyróżnieniem jest to, że właśnie w Słupsku odbędzie się Dyktando Kaszubskie. Współtworzenie wydarzenia, które ma na celu m.in. podnoszenie rangi literackiego języka kaszubskiego, promocję tradycji i kultury kaszubsko-pomorskiej jest także wyjątkową okazją do promocji miasta Słupska i regionu słupskiego, by pokazać jego specyfikę i piękno Kaszubom z innych regionów Pomorza.

Podczas konkursu zostaną wyłonione najlepiej napisane teksty w języku kaszubskim w sześciu kategoriach konkursowych oraz zostaną zorganizowane wydarzenia, które będą atrakcyjnym przerywnikiem między poszczególnymi rozgrywkami konkursowymi: warsztaty, koncerty, pokazy taneczne, widowiska teatralne, wycieczka po Słupsku oraz poczęstunek.

Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Koszalin.

aj