fot. Facebook/Kolorowe Anioły
W imieniu organizatorów: Stowarzyszenia „Zacisze”, Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie i Centrum Kultury Gminy Ustka mam zaszczyt zaprosić na IV Letni Festiwal Prezentacji Scenicznych Osób Niepełnosprawnych „Kolorowe Anioły”, który odbędzie się 9 sierpnia 2019 roku (piątek) od godziny 14.00 w Muszli Koncertowej przy ul. Słonecznej w Parku Kultury i Wypoczynku w Rowach w Gminie Ustka.

Podczas wydarzenia odbędą się konkursowe prezentacje artystyczne osób niepełnosprawnych z terenu województwa pomorskiego w kategoriach: wokalnych, teatralnych, poetyckich, instrumentalnych i tanecznych. Będą przeprowadzane również animacje plastyczne dla dzieci. Odbędą się także gościnne występy gwiazdy disco polo Błażeja Draba oraz lokalnych gwiazd, w tym wokalistów młodego pokolenia: Kingi Łozińskiej, Joanny Płatwy, Roksany Białek, EndRiu (Andrzej Rapita), Ellov (Mateusz Różalski), Rupit (Piotr Michalski), zespołu Babiniec.

W tym roku podczas Festiwalu zbierane będą pieniądze na rzecz chorych dzieci: Oli, Marysi, Piotra i Wiktora, a także plastikowe nakrętki na rzecz chorej Oliwki. Pieniądze i nakrętki zostaną przekazane na rehabilitację dzieci. W poprzednich latach udało zebrać się kilka tysięcy złotych na rehabilitację Szymonka i Tymona.

Polskie Radio Koszalin wspiera tę inicjatywę swoim patronatem medialnym.

aj