fot. Radosław Żmudziński
Zaproszenie Arkadiusza Wilmana przyjęły Anna Mętlewicz - Prawo i Sprawiedliwość oraz Anetta Urbaniak - Koalicja Obywatelska.

W poniedziałek radni podejmą decyzję w sprawie modernizacji koszalińskiego amfiteatru. Do piątego już przetargu ogłoszonego przez Centrum Kultury 105 zgłosiła się tylko jedna firma - Budimex, która chce przeprowadzić modernizację obiektu za niemal 37 milionów złotych. Miasto ma kwotę o prawie 7 milionów mniejszą. Na najbliższej sesji radni miejscy zajmą się projektem uchwały zwiększającej kwotę na remont.

- Amfiteatr jest wizytówką Koszalina. Wiadomo, że ceny robót budowlanych rosną. Nie mamy na to wpływu. Myślę, że wszyscy zgodzimy się na dofinansowanie tej inwestycji - powiedziała Anetta Urbaniak.

- Zaczynam mieć wątpliwości. Wczoraj otrzymaliśmy materiały na sesję i przejrzałam projekt uchwały. Te brakujące siedem milionów pan prezydent uszczknął z dróg, które są w kiepskim stanie. To m.in. ulice Piastowska, Jedności, Głowackiego, czy Różana - zaznaczyła Anna Mętlewicz.

Radne dyskutowały również o trudnej sytuacji finansowej AZS-u Koszalin. Więcej na ten temat w audycji.

red./rż

Posłuchaj

audycja „Rządzi-My” (05.07.2019)