Złoty medal mistrzostw Polski w kategorii U-16 w sztafecie 4x100 metrów wywalczyli zawodnicy Akademii Młodego Lekkoatlety ze Słupska. Podopieczni byłego mistrza świata i aktualnego rekordzisty Polski na 400 metrów Tomasza Czubaka uzyskali znakomity czas - 44,06 sekundy. Złota sztafeta wystąpiła w składzie: Kacper Kozaczuk, Kacper Kasprzyk, Oliwier Kołodziejski i Marek Zakrzewski.

Podczas tych samych zawodów sztafeta dziewcząt ze Słupska uplasowała się na piątym miejscu. Oprócz tego 5 sportowców z AML-u powróciło ze złotymi medalami w sztafetach „szwedzkich”. Słupszczanie startowali w nich w reprezentacji województwa pomorskiego.

W miniony weekend lekkoatleci ze Słupska okazali się najlepsi w Polsce w klasyfikacji medalowej miast podczas XXV finału Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych, które rozgrywano w Łodzi. Młodzi zawodnicy z grodu nad Słupią zdobyli osiem medali - w tym cztery złote, jeden srebrny i trzy brązowe.

Zawodnicy ze Słupska wywalczyli pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej miast. W zawodach wystartowało ponad 2200 osób z 87 reprezentacji miast, gmin, powiatów.

Medale wywalczone przez zawodników AML-u Słupsk:
  • złoto: Oksana Pestka - bieg na 600 metrów, Milena Patejuk - skok wzwyż, Ignacy Wawierowicz - pchnięcie kulą, Kewin Małek - skok wzwyż;
  • srebro: Wiktoria Zajączkowska - rzut piłeczką palantowa;
  • brąz: Daniel Słomczyński - skok wzwyż, Melisa Gładikowska - pchnięcie kulą, Małgorzata Miedziewska - rzut piłeczką palantową.