Piłkarze Salosu Słupsk wygrali międzynarodowy turniej piłkarski, który był rozgrywany na boiskach w Danii. W kategorii U-13 młodzi słupszczanie byli bezkonkurencyjni, odnosząc pięć zwycięstw i jeden remis, a ich bilans bramkowy to 15:1.

Salezjanie pokonali drużyny duńskie, holenderskie i niemieckie. Był to kolejny już start drużyn Salosu w tych rozgrywkach, w których wcześniej już stawali na podium, ale tytuł mistrzowski udało się zdobyć dopiero po raz pierwszy w 25-letniej historii klubu.

Podczas zawodów w Danii, które rozgrywano na siedemnastu boiskach, rywalizowało niemal trzy tysiące młodych zawodniczek i zawodników w piętnastu kategoriach wiekowych. Trenerami drużyny są Rafał Mikucki i Marcin Motek.

Drugi zespół z grodu nad Słupią, który uczestniczył w zmaganiach na duńskich boiskach startował w kategorii U-14. Podopieczni Piotra i Damiana Szymańskich uplasowali się na wysokim szóstym miejscu.

Salos Słupsk, rocznik 2006: Aleksander Trusiak, Mateusz Tołek, Paweł Mielczarek, Kacper Krefta, Piotr Grabikowski, Michał Kozicki, Dawid Leśko, Błażej Styczeń, Maciej Głaszcz, Marek Przewodzki, Michał Motek, Kostek Zieliński, Bartek Czajka, Olaf Zielkowski, Szymon Kucharski, Rafał Małas.