fot. archiwum PRK
Rzeczniczka zachodniopomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia była gościem porannego „Studia Bałtyk”. W rozmowie z Anną Popławską odniosła się m.in. do sytuacji szpitala w Sławnie.

W szpitalu zostały zamknięte na trzy miesiące dwa oddziały: pediatria oraz porodówka. Spowodowane jest to brakiem lekarzy oraz koniecznością wykonania remontu na oddziale dziecięcym.

- Podmiot zwrócił się o wyrażenie zgody na przerwę w udzielaniu świadczeń do wojewody zachodniopomorskiego, a ten prosił o wydanie opinii przez zachodniopomorski oddział NFZ-etu. W obydwu przypadkach wyraziliśmy zgodę na zamknięcie do 30 września tych dwóch oddziałów. Podmiot w tym czasie uzupełni kadry i przeprowadzi remont na oddziale dziecięcym - powiedziała Małgorzata Koszur.

Szpital ma zabezpieczyć także świadczenia w izbie przyjęć oraz poszerzyć udzielanie świadczeń w trybie ambulatoryjnym. Jeżeli dojdzie do nagłej sytuacji - na przykład porodu, zostanie zapewniony transport do najbliższego szpitala, w tym przypadku w Koszalinie.

Gość audycji odniosła się również o sytuacji szpitala w Połczynie-Zdroju i Barlinku: - Przerwa w udzielaniu świadczeń w oddziałach: pediatrycznym, noworodkowym i położniczo- ginekologicznym w zakresie położnictwa będzie trwać do 24 czerwca.

Małgorzata Koszur mówiła również o e-receptach i karcie EKUZ. Więcej na te tematy w audycji.

red./rż

Czytaj więcej

Posłuchaj

Gość Studia Bałtyk: Małgorzata Koszur, rzeczniczka zachodniopomorskiego NFZ-etu