fot. archiwum prk24.pl
Rozpocznie się w południe mszą święta w kościele pw. Ducha Świętego, której będzie przewodniczył bp Krzysztof Włodarczyk. Po mszy spod kościoła wyruszy marsz pod eskortą motocyklistów oraz kierowców w zabytkowych autach. 

Bartosz Ilecki ze świeckiego Zakonu Rycerzy Kolumba podkreśla, że to radosne wydarzenie dla rodzin: - W taki sposób, idąc, manifestujemy nasze wartości. Podczas tego marszu będziemy chcieli jak najbardziej podkreślić wartości rodziny, wartości życia. To, że życie jest dla nas najważniejsze, od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Marsz jest również formą edukacji. Idziemy w tym marszu po to, żeby się integrować, żebyśmy się wymienili swoimi doświadczeniami, żebyśmy się wspólnie cieszyli z tego, że żyjemy, że posiadamy rodziny.

Marsz zakończy się na parkingu przy koszalińskim amfiteatrze, gdzie rozpocznie się rodzinny festyn. Zaplanowane są m.in atrakcje i zabawy dla dzieci. Główną atrakcją będzie koncert Joszko Brody - mówi Kamil Sośnicki, Rycerz Kolumba: - To jest artysta, który od dawna jest kojarzony przede wszystkim z wszelkimi działaniami pro life i pro family. Urodziło się jego jedenaste dziecko. Często występuje na podobnych marszach i jego muzyka niesie sporo wartości rodzinnych, ma też wymiar religijny, co ma dla nas ogromne znaczenie. Koncert będzie bardzo atrakcyjny, będzie mnóstwo muzyków na scenie, dużo dzieci, różne instrumenty, często ludowe, rzadko spotykane, ciekawe aranżacje.

Marsze organizowane są w naszym kraju od 14 lat. Imprezę patronatem objęło Polskie Radio Koszalin.

Program koszalińskiego Marszu dla Życia i Rodziny:

  • godz. 12.00: msza św. w kościele pw. Ducha Świętego pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Włodarczyka,
  • godz. 13.00: przemarsz ulicami: Jana Pawła II, Władysława IV, Aleją Monte Cassino, Młyńską i Piastowską,
  • ok. godz.14.00: festyn na terenie parkingu przed amfiteatrem przy ul. Piastowskiej, koncert zespołu Joszko Broda z rodziną,
  • ok. 17.00 - planowane zakończenie festynu.
mm/aj

Posłuchaj

Bartosz Ilecki ze świeckiego Zakonu Rycerzy Kolumba
Kamil Sośnicki, Rycerz Kolumba