fot. pixabay.com
Ostrzeżenie ważne do godz 21:00 przed intensywnymi opadami deszczu do 10-15 litrów na metr kwadratowy, lokalnie mogą wystąpić podtopienia. Możliwe burze, lokalnie grad i trąby powietrzne. Wiatr w czasie burzy porywisty i groźny, może łamać drzewa, niszczyć budynki i infrastrukturę.

Zachodniopomorskie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie trzeciego stopnia dla 9 powiatów. Ostrzeżenie dotyczy powiatów koszalińskiego, kołobrzeskiego, białogardzkiego, sławieńskiego, szczecineckiego, drawskiego, świdwińskiego i wałeckiego. W województwie pomorskim ostrzeżenia dotyczą m.in. powiatów słupskiego i bytowskiego.

Służby zalecają, by zabrać z balkonów, parapetów i posesji wszystko, co wichura może porwać. Nie należy parkować samochodów pod drzewami, słupami energetycznymi i bilbordami. Zaleca się natychmiast opuścić plaże, a przede wszystkim wyjść z wody. Jadąc samochodem, powinno się zjechać na parking lub pobocze drogi i zaparkować z dala od pojedynczych drzew, masztów i linii energetycznych, tablic reklamowych i wysokich kominów.

Opady deszczu mogą dochodzić do 55 milimetrów na metr kwadratowy, a wiatr może wiać z prędkością do 130 km na godzinę. Meteorolodzy ostrzegają też przed możliwością wystąpienia trąby powietrznej. Ostrzeżenie będzie obowiązywać od godziny 16.00 do 2.00 w nocy.

Aktualne komunikaty i ostrzeżenia meteorologiczne dostępne na stronie pogodynka.pl/ostrzezenia.

red./ak/aj

Ostrzeżenia meteorologiczne