fot. archiwum prk24.pl
Od ponad miesiąca mieszkańcy Szczecinka mają kłopoty z egzekwowaniem zaległych alimentów. Do tej pory było wiadomo, że prowadząca kancelarię komorniczą przeszła na emeryturę.

Dziś przedstawiciele środowiska mówią, że i tak musiałaby odejść z zawodu, bo kontrola Izby Komorniczej w Szczecinie wykazała nieprawidłowości.

- Pani komornik w wyniku kontroli oraz różnych ustaleń została odsunięta przez prezesa sądu rejonowego od czynności zawodowych. Rada izby zdecydowała się na złożenie zawiadomienia o możliwym popełnieniu przestępstwa - mówi Anna Zielińska, rzeczniczka izby.

Nieoficjalnie wiadomo, że sprawa dotyczy nieprawidłowości przy prowadzeniu kancelarii - zarówno pod kątem merytoryki postępowań egzekucyjnych, jak i rozliczeń finansowych. Szczegółów nie ujawnia ani policja, ani prokuratura.

To nie pierwsza taka sytuacja dotycząca komornika ze Szczecinka. Przed Sądem Okręgowym w Koszalinie toczy się proces Marka O. Prokuratura oskarżyła byłego już komornika o przywłaszczenie ponad miliona złotych i niedopełnienie obowiązków.

ms/rż

Posłuchaj

Anna Zielińska, rzeczniczka Izby Komorniczej w Szczecinie