fot. KWP Szczecin
Młodszy aspirant Jacek Kaczmarski z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, sierżant sztabowy Daniel Stańczak z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu oraz sierżant sztabowy Konrad Korniluk z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim zostali tegorocznymi laureatami eliminacji wojewódzkich konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”.

Konkurs trwał od 4 do 10 czerwca. W tegorocznej edycji plebiscytu wzięło udział 20 funkcjonariuszy. W ramach spotkania odbyła się także narada służbowa z kierownictwem komórek ruchu drogowego zachodniopomorskiej policji.

W pierwszym dniu zmagań policjanci rywalizowali w konkurencji strzelania z broni służbowej oraz jeździe sprawnościowej motocyklem i samochodem służbowym na placu manewrowym w Lubieszynie.

Drugiego dnia zmagań mundurowi przystąpili do rozwiązywania testu z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i przepisów służbowych. Rywalizowali  także w konkurencji kierowania ruchem. Umiejętności praktyczne policjantów w kierowaniu ruchem sprawdzano na skrzyżowaniu ulicy Staszica w Szczecinie.

Policjanci, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce w eliminacjach wojewódzkich, będą reprezentować nasz garnizon w 31. edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”, który odbędzie się we wrześniu w Legionowie.

KWP Szczecin/rż

fot. KWP Szczecin
fot. KWP Szczecin
fot. KWP Szczecin
fot. KWP Szczecin
fot. KWP Szczecin