fot. Jarosław Ryfun
Pretekstem była zbliżająca się absolutoryjna sesja rady miasta. Zdaniem Kołobrzeskich Razem kurort szybko się rozwija i zyskuje na atrakcyjności. Opozycja uważa natomiast, że w mieście brakuje m.in. dobrego managera.

Prezydent Anna Mieczkowska, która w ostatnich wyborach samorządowych startowała na urząd prezydenta z komitetu Kołobrzeskich Razem, zwróciła uwagę m.in. na wzrost atrakcyjności kurortu: - Gołym okiem widać, jak Kołobrzeg pięknie się rozwija. To efekt inwestycji przeprowadzonych w zeszłym roku. Podjęliśmy też szereg działań w polityce społecznej. To wszystko spowodowało, że w ogólnopolskich rankingach Kołobrzeg zawsze zajmuje zaszczytne miejsca i jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się.

Przewodniczący kołobrzeskiej rady miasta i przedstawiciel klubu Obywatelski Kołobrzeg - Jacek Woźniak zarzucił natomiast władzom miasta poprzedniej kadencji m.in. zaniedbania na przykład w polityce mieszkaniowej: - Pani Mieczkowska jest prezydentem od 19 listopada i przez ten krótki okres czasu nie zdążyła nic zrobić, poza kilkoma konferencjami prasowymi i sesją zdjęciową. Do 6 czerwca byłem zastępcą poprzedniego prezydenta Janusza Gromka i za tamten okres udzieliłbym prezydentowi Gromkowi i sobie absolutorium. Potem urząd miasta stał się sztabem wyborczym.

Sesja rady miasta w Kołobrzegu, na której głosowane będzie absolutorium dla władz miasta zaplanowana jest na 18 czerwca.

kk/ar

Posłuchaj

Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu
Jacek Woźniak, przewodniczący kołobrzeskiej rady miasta