fot. Mirosław Pieńkowski
Ponad 250 zawodniczek i zawodników z Polski, Ukrainy i Kenii wzięło udział w 27. Międzynarodowym Biegu Papieskim z Domacyna do Karlina.

Jako pierwszy dystans 15 kilometrów pokonał niepełnosprawny sportowiec Michał Urtnowski: - Każdy wyścig jest na swój sposób trudny. Trzeba od początku kontrolować stawkę, a nie przewidzi się wszystkiego. Wiatr był w plecy. Jechałem nawet 45 kilometrów na godzinę.

Zwycięzcą biegu mężczyzn okazał się reprezentant Ukrainy Sergiej Okseniuk: - Pogoda dopisała, nie było aż tak gorąco jak rok, czy dwa lata temu.

Najszybszym reprezentantem Polski okazał się 54-letni Piotr Pobłocki: - Jestem zadowolony ze swojego występu. Moje dobre czasy już dawno przeminęły. Trasa jest wyśmienita. Drzewa trochę nas chroniły przed słońcem. Na dużą pochwałę zasługują również organizatorzy.

Najlepszą Polką okazała się Paulina Grzegórzek ze Szczecina: - Ukrainki uciekły na początku, ale starałam się utrzymać niewielką stratę. Na ostatnich trzech kilometrach ruszyłam, dogoniłam jedną z nich, a następnie wyprzedziłam.

Patronem medialnym wydarzenia było Polskie Radio Koszalin.

mp/rż

fot. Mirosław Pieńkowski
fot. Mirosław Pieńkowski
fot. Mirosław Pieńkowski
fot. Mirosław Pieńkowski
fot. Mirosław Pieńkowski

Posłuchaj

materiał Mirosława Pieńkowskiego