fot. UM Szczecinek
Mieszkańcy zdecydują, na co wydać 800 tysięcy złotych. Projekty inwestycji lub działań społecznych, które mogą być zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego, można składać tylko do 14 czerwca.

Mieszkańcy mają sporo pomysłów na wykorzystanie miejskich pieniędzy. - Szczecinek już jest piękny, ale może warto pomyśleć nad czymś dla młodzieży, jakimś miejscem, gdzie mogliby spędzać czas? - powiedziała nam jedna z mieszkanek.

Do szczecineckiego ratusza trafił już pierwszy wniosek. Jego autor liczy na budowę plenerowej siłowni.

Maciej Makselon, wiceburmistrz Szczecinka, podkreśla, że pomysłów nie brakuje, a jedynym ograniczeniem jest kwota: - Wniosek musi się zawierać między kwotami 20 i 200 tysięcy złotych. Po pierwsze dlatego, że nie chcemy się rozdrabniać, a realizować tylko wartościowe projekty. A po drugie, by jeden wniosek nie pochłonął całego budżetu obywatelskiego.

Każdy mieszkaniec może złożyć maksymalnie dwa projekty - każdy o wartości od 20 do 200 tysięcy złotych. Wnioski można składać drogą tradycyjną lub elektronicznie do 14 czerwca. 22 lipca ruszy dwutygodniowe głosowanie. Jakie projekty będą realizowane w ramach szczecineckiego budżetu obywatelskiego, dowiemy się w połowie sierpnia.

ms/ar

Posłuchaj

mieszkańcy Szczecinka o swoich pomysłach na projekty do budżetu obywatelskiego
Maciej Makselon, wiceburmistrz Szczecinka