fot. Jarosław Ryfun
Coraz bliżej koniec roku szkolnego - uczniowie odbiorą świadectwa już 19 czerwca. Ogólnopolski strajk nauczycieli trwał 19 dni. Czy te dni wpłynęły na realizację podstawy programowej?

- Jesteśmy na etapie analizy, w jakim stopniu występują ewentualne poślizgi w realizacji podstawy programowej. Nauczyciele nie zgłaszają jednak większych zastrzeżeń. W przypadku klas maturalnych podstawy zostały zrealizowane, a pojedyncze przypadki poślizgów w realizacji programu w innych klasach zostaną przesunięte na kolejne lata kształcenia - wyjaśnia Szymon Konefał, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Koszalinie.


Bogusław Ogorzałek, zachodniopomorski wicekurator oświaty, zapewnia, że podstawa w większości szkół została zrealizowana, ponieważ z 19 dni strajku kilka dni nauki przypadało na okres egzaminów: - Postanowiliśmy nie przeprowadzać kontroli realizacji podstawy programowej, gdyż dyrektorzy szkół podczas strajków naprawdę się napracowali. Mamy inne dobre narzędzie - platformę nadzoru pedagogicznego. To za jej pośrednictwem dyrektorzy do 3 czerwca, w specjalnym arkuszu monitorowania, poinformują nas o realizacji podstawy programowej.

Do tematu powrócimy więc po 3 czerwca, gdy informacje ze wszystkich szkół spłyną do kuratorium oświaty.

Więcej w materiale Arkadiusza Wilmana.

aw/ar

Posłuchaj

Czy strajk nauczycieli odbił się na realizacji programu? - materiał Arkadiusza Wilmana