fot. Jacek Żukowski
Piotr Głowacki rozmawiał z naszym gościem m.in. o strategii subregionu słupskiego, którą tworzą cztery powiaty. Służy ona pozyskiwaniu pieniędzy z Unii Europejskiej.

Nasz gość odniósł się również do propozycji sposobu naliczania opłat za wywóz śmieci. - Rekomendacja władz ratusza jest taka, aby opłaty naliczać od gospodarstwa domowego. Decyzja w tym zakresie należy do radnych - mówi Marek Goliński. - Do tej pory naliczaliśmy od osoby, ale dziwnym trafem w ostatnim okresie ubyło nam kilka tysięcy mieszkańców. Żadna metoda nie będzie do końca sprawiedliwa. Wiem, że jest dużo różnych przeciwnych głosów. Zakładając, że wszyscy segregujemy śmieci, koszt miesięcznej opłaty to trzydzieści kilka złotych. Przy niesegregowanych odpadach opłata wzrośnie do ponad sześćdziesięciu złotych. Będziemy jeszcze o tym dyskutować podczas sesji rady miejskiej w czasie wakacji - dodał.

Marek Goliński mówił również o niebezpiecznych skrzyżowaniach w Słupsku, rozwiązaniach komunikacyjnych przy słupskim ratuszu oraz o sensie utrzymania zatoczek autobusowych.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

jż/ar

Posłuchaj

rozmowa Piotra Głowackiego z Markiem Golińskim