fot. Jarosław Banaś
Podczas liturgii został również odczytany przez proboszcza parafii konkatedralnej ks. dr Andrzeja Pawłowskiego list biskupów dotyczący skandali pedofilskich w Kościele.

- Dziękujemy wszystkim, którzy mieli odwagę opowiedzieć o swoim cierpieniu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że żadne słowo nie jest w stanie wynagrodzić im krzywd, jakich doznali. Przyznajemy, że jako pasterze Kościoła nie uczyniliśmy wszystkiego, aby zapobiec krzywdom. Dla wielu wiernych, szczególnie dla młodych szukających Boga, skandale seksualne z udziałem duchownych stają się ciężką próbą wiary i powodem do zgorszenia - odczytywał list biskupów ks. dr Andrzej Pawłowski. - Prosimy o pomoc w zdobywaniu odpowiedniej wiedzy i umiejętności, by wszystkie placówki prowadzone przez Kościół stały się domami bezpiecznymi, wyznaczającymi najlepsze standardy ochrony dzieci. Taki sam apel kierujemy do odpowiedzialnych za ruchy katolickie i organizacje młodzieżowe. Bądźmy wszyscy bardziej wrażliwi wobec dzieci i młodzieży, a także ludzi pokrzywdzonych.

Po Eucharystii odbył się uroczysty pochód do Muzeum Oręża Wojska. Trwa tam uroczyste zakończenie 28. Zlotu Ligi Morskiej i Rzecznej.

Cały list Episkopatu można przeczytać TUTAJ>>.

jb

Posłuchaj

ks. dr Andrzej Pawłowski odczytuje list biskupów