fot. prk24.pl
W ostatniej kolejce PGNiG Superligi Kobiet Energetyczne uległy KPR-owi Gminy Kobierzyce po rzutach karnych. Wynik meczu nie był najważniejszy, bowiem koszalinianki już wcześniej zapewniły sobie brązowy medal. Mistrzostwo Polski zdobyły natomiast zawodniczki Perły Lublin. Drugie miejsce zajęło Metraco Zagłębie Lubin.

Energetyczne powtórzyły zatem sukces sprzed roku. Koszalin przez cały weekend będzie zatem biało-zielony. Już w niedzielę od 15.45 zespół przejedzie przez miasto otwartym autobusem, a o 17.00 odbędzie się na Rynku Staromiejskim spotkanie z kibicami.

- Bardzo cieszymy się, że dziewczyny obroniły ten medal. Uważam, że obrona trofeum jest znacznie trudniejsza, niż jego pierwsze zdobycie. Ten medal smakuje podwójnie. Wypadła nam przecież Romka Roszak, potrafiliśmy zmobilizować się i walczyliśmy do końca. W tym sezonie ani razu nie wypadliśmy poza pierwszą trójkę i cały czas liczyliśmy się w rozgrywkach - powiedział prezes Piłka Ręczna Koszalin S.A. Roman Granosik.

Ten sezon był trudny dla Akademiczek. Podopieczne Anity Unijat musiały sobie poradzić bez kontuzjowanej Romany Roszak.

- Wiele od nas wymagano. Medal łatwiej jest zdobyć niż obronić. Odczułyśmy to w tym sezonie i psychicznie, i fizycznie. Razem możemy dużo, możemy wszystko - zaznaczyła trenerka Anita Unijat.

- Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie. Ten medal smakuje inaczej. W tamtym roku rzutem na taśmę wywalczyłyśmy krążek, teraz byłyśmy faworytami. Dedykujemy te medale kibicom i naszym rodzinom - mówiły Paula Mazurek i Paulina Tracz.

Zarząd już w lutym rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Z kolei zawodniczki od początku czerwca do połowy lipca będą przebywać na urlopie. Wiadomo również, że w barwach AZS-u już nie zagrają Tamara Smbatian oraz Klaudia Domaros.

fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl

Energa AZS Koszalin - KPR Gminy Kobierzyce 27:27 (12:11) k. 4:5

Energa AZS: Sach, Prudzienica - Han 3, Urbaniak 2, Tracz 1, Volovnyk 1, Smbatian 7, Striukowa 7, Rycharska 4, Borysławska 2, Tomczyk 0.

KPR: Ciesiółka, Lis - Jakubowska 16, Kucharska 2, Skalska 4, Wesołowska 0, Wiertelak 4, Walczak 0, Koprowska 0, Dąbrowska 1, Michalak 0.

rż/aj

Posłuchaj

Roman Granosik, prezes Piłka Ręczna Koszalin S.A.
Paulina Tracz, skrzydłowa
członkowie klubu kibica Energi AZS Koszalin
Paula Mazurek, rozgrywająca
trenerka Anita Unijat