fot. organizator
Szensztacki Instytut Sióstr Maryi w Koszalinie serdecznie zaprasza na II Dzień Kultury dla Góry, który odbędzie się 14 lipca 2019 roku.

Celem imprezy jest promocja kultury i powrót do tradycji kulturowej na Górze Chełmskiej; upowszechnianie kultury i sztuki wśród szerokiej rzeszy mieszkańców Koszalina i okolic; żywy kontakt z dziełami sztuki malarskiej - tradycyjnej; aktywny udział w różnych formach działalności kulturalnej oraz aktywne spędzanie czasu wolnego i integracja społeczeństwa lokalnego; wspieranie dzieła budowy Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej.

W tym roku Dzień Kultury dla Góry jest przygotowywany po raz drugi i organizatorzy mają nadzieję, że inicjatywa ta będzie kontynuowana w następnych latach.

Głównym celem imprezy jest wsparcie budowy Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej, które jest wybudowane w stanie surowym zamkniętym i wymaga jeszcze sporych nakładów finansowych, by mogło być ukończone. W tym roku w programie II Dnia Kultury dla Góry przewidziany jest KIERMASZ TALENTÓW, który zostanie ubogacony muzyką klasyczną, wykonaną na skrzypcach przez s. M. Zoję Dombrowską z Sankt-Petersburga, przy akompaniamencie fortepianu. W programie zaplanowana jest także Charytatywna Loteria Fantowa „Buduj z nami...” oraz zbiórka do puszek. Dodatkowymi atrakcjami tego dnia będzie prezentacja talentów kulinarnych z możliwością degustacji, talentów artystycznych w wykonaniu Szkoty Tańca ASTRA, występ dzieci i młodzieży z Mini Studio Poezji i Piosenki, który nie tylko ubogaci repertuar kulturalny imprezy, ale także ukaże drzemiące talenty młodych artystów.

Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Koszalin.

aj