fot. Jacek Żukowski
Zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli: Bożena Hołowienko - Łączy nas Słupsk, Jan Lange - Platforma Obywatelska i Adam Treder - Prawo i Sprawiedliwość.

Radni rozmawiali m.in. o proteście pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku oraz wariantach naliczania opłat za wywóz śmieci.

- Cały system wynagrodzeń w budżetówce jest fatalny. Pensje są zbyt małe. Jeśli chodzi o pracowników MOPR, to ich wynagrodzenie zależy od samorządu. Pani prezydent obiecała, że rozwiąże ten problem. To jest również zadanie dla radnych - mówił Jan Lange.

- Jeśli możemy coś wygospodarować, to tylko z tzw. wolnych środków lub z przesunięcia pewnych zadań. Oczywiście pracownicy socjalni muszą otrzymać podwyżkę wynagrodzeń, ale to zadanie należy do pani prezydent. Będziemy otwarci na propozycje z jej strony - zaznaczał Adam Treder.

- Od stycznia pracownicy socjalni dostali pięć procent podwyżki. Także uważam, że to mała kwota. Będziemy się starali, aby ta podwyżka była jeszcze większa - podkreślała Bożena Hołowienko.

Zapraszamy do wysłuchania dyskusji.

red./jż/rż

Posłuchaj

„Rządzi-My” na antenie Radia Słupsk (24.05.2019)