fot. Przemysław Grabiński
To miejsce, w którym osoby starsze będą mogły się spotkać, miło spędzić czas i skorzystać z pomocy specjalistów z różnych dziedzin.

Klub Pogodnego Seniora jest prowadzony przez Starostwo Powiatowe w Pile. Starosta pilski Eligiusz Komarowski powiedział Polskiemu Radiu Koszalin, że ma być to przede wszystkim miejsce, w którym seniorzy będą po prostu dobrze się czuli: - W naszym Klubie Pogodnego Seniora postanowiliśmy sprawić, by każdy z uczestników nie tylko poczuł się zdrowszy (dzięki oferowanym zabiegom), ale też pogodny, ponieważ spotka tutaj swoich kolegów i koleżanki.

Klub Pogodnego Seniora to też miejsce, w którym osoby starsze będą miały okazję skorzystać z pomocy specjalistów z różnych dziedzin. Jak podkreśla Maria Bratkowska z pilskiego starostwa – zakres działalności klubu będzie zależał od potrzeb seniorów: - Planujemy rehabilitację, zajęcia ruchowe, fizjoterapię, szkolenia, warsztaty oraz spotkania z psychologiem, prawnikiem, geriatrą. To nie jest jednak katalog zamknięty - będziemy dostosowywać się do potrzeb zgłaszanych przez seniorów.

Sami seniorzy przyznają, że liczą na dobrą atmosferę, ale i fachową pomoc: - Chcemy spotykać nowych ludzi. Ważne są też zajęcia rehabilitacyjne.


Z oferty Powiatowego Klubu Pogodnego Seniora przy al. Wojska Polskiego w Pile będzie mogło korzystać jak na razie 40 osób, ale władze powiatu już myślą o dalszych inwestycjach i rozbudowie obiektu.

pg/ar

fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński

Posłuchaj

Eligiusz Komarowski, starosta pilski
Maria Bratkowska z pilskiego starostwa
pilscy seniorzy