fot. sar.gov.pl
W poniedziałek w nocy Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa potwierdziła, że ratownicy odnaleźli kuter, który zatonął w zeszły wtorek. Z jego wnętrza płetwonurkowie wydobyli jedno ciało.

We wraku nie znaleziono ciał dwóch pozostałych, zaginionych członków załogi. Ciało jednego z czterech rybaków ratownicy znaleźli wcześniej pod tratwą ratunkową. Nie udało się go jednak wydobyć.

Do tragedii doszło we wtorek o poranku. Około godz 2.00 w nocy załoga przez radio miała zgłosić powrót do portu w Mrzeżynie. Kuter ŚWI-82 nie dopłynął jednak do celu. Jego zaginięcie w południe zgłosił armator, który pojawił się w porcie. W akcji ratunkowej uczestniczyły jednostki SAR, Straży Granicznej i Marynarki Wojennej. Akcja trwała do godziny 22.00, potem została zawieszona.

Sprawą zajęła się już prokuratura w Gryficach, która prowadzi postępowanie w sprawie. Zostało ono wszczęte w kierunku podejrzenia popełnienia przestępstwa, jakim jest spowodowanie wypadku w ruchu wodnym. Postępowanie dotyczy przestępstwa z artykułu 177, paragraf 2 kodeksu karnego, które zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Więcej informacji wkrótce.

red./ar

Czytaj więcej