fot. archiwum PRK
W tym roku już po raz dziesiąty ruszymy ulicami Koszalina w ramach akcji „Wielki Bieg Śniadaniowy Ulicami Miasta - Biegiem po zdrowie”.

Nasz Bieg na stałe wpisał się już w kalendarz miejskich atrakcji. Co roku roku bierze w nim udział kilka tysięcy osób. Liczymy, że w tym roku frekwencja będzie jeszcze wyższa, gdyż jest to już 10. jubileuszowy Bieg z Polskim Radiem Koszalin. Uczestników wydarzenia chcemy przekonać o tym, jak ważną kwestią jest połączenie aktywności fizycznej oraz prawidłowych nawyków żywieniowych.

Najważniejsze informacje o tegorocznej edycji BIEGIEM PO ZDROWIE:

Tegoroczna edycja akcji „Biegiem po zdrowie” odbędzie się w sobotę 8 czerwca br. i - podobnie jak w latach ubiegłych - składała się będzie z dwóch części – biegu ulicami Koszalina oraz Rodzinnego Festynu Rekreacyjnego. Start Biegu wyznaczony został na godzinę 12.00 sprzed siedziby Radia Koszalin - ul. Piłsudskiego 41. Dalej trasa wiodła będzie ulicami Piłsudskiego, Traugutta, 4 Marca i Sybiraków. Na mecie Biegu - na terenie Wodnej Doliny - już o godzinie 12.00 rozpocznie się Rodzinny Festyn Rekreacyjny. Biegowi towarzyszy hasło „Tworzymy dobrą atmosferę”. W tym roku chcemy też wesprzeć bezdomne zwierzęta, dlatego będziemy zbierali karmę, akcesoria i koce, które trafią m.in. do koszalińskiego schroniska.

Nie zabraknie też smacznych lodów, zabaw integracyjnych, porad kosmetycznych, dietetycznych, wywiadów z uczestnikami, atrakcji i animacji dla najmłodszych - dmuchanych zamków, placów zabaw oraz wodnych kul. Tradycyjnie już każdy zawodnik, który ukończy Bieg, otrzyma słodką przekąskę.

Nasz jubileuszowy Bieg uświetni koncert zaproszonej gwiazdy. O godz. 14:00 na biegowej scenie przy Wodnej Dolinie wystąpi zespół De Mono.

Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w akcji „Biegiem po zdrowie”, mogą już od 3 czerwca odbierać karty startowe w portierni Polskiego Radia Koszalin przy ulicy Piłsudskiego 41 oraz w dniu startu (tj. 8 czerwca) od godziny 9.00 do 11.45 (siedziba Radia). Kartę należy zdać na mecie Biegu (w wyznaczonym do tego miejscu). Karta Startowa będzie jednocześnie biletem wstępu na koncert.

UWAGA: Tegoroczny bieg dedykujemy także zwierzętom. Wszyscy, którzy mają zwierzaki, mogą zabrać je ze sobą na strat i pobiec ze swoimi milusińskimi!

Wspierają nas: