fot. Marcelina Marciniak
Dzięki rozbudowie w domu będzie mogło zamieszkać więcej potrzebujących mam z dziećmi. Obecnie trwają prace m.in. przy elewacji budynku.

Na zewnątrz i wewnątrz budynku prace są już mocno zaawansowane.

- Wchodzimy w etap prac wykończeniowych. Dobieramy kolor wnętrz, terakotę i glazurę. Chcemy, aby warunki dla mam były wprawdzie skromne, ale komfortowe i dające spokój. Przed nami jeszcze budowa windy, która będzie przylegała do budynku - podkreśla Romuald Wanowicz, wykonawca remontu.

Teraz potrzebne są pieniądze na wyposażenie domu. Caritas organizuje zbiórkę datków, za które zostaną zakupione m.in. pralka, lodówka oraz meble.

Jak powiedział ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, znaczenie Domu Samotnej Matki w regionie jest ogromne: - To jest jedyny tego typu dom w centrum Pomorza. Teraz go dodatkowo rozbudowujemy. Planujemy też realizację projektu miękkiego, polegającego na aktywizacji zawodowej samotnych mam.

Dom Samotnej Matki będzie można wesprzeć m.in. 2 czerwca. O godzinie 18.00 w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie spektakl „Dulscy” na motywach tragifarsy Gabrieli Zapolskiej wystąpią uczniowie z Prywatnego LO w Szczecinku. Przed spektaklem odbędzie się zbiórka datków na rzecz budowy i remontu Domu Samotnej Matki. „Cegiełki” wstępu można kupić w biurze Caritas w Koszalinie przy ulicy Biskupa Czesława Domina 8.

Remont i przebudowa domu ma kosztować niemal trzy miliony złotych.

mm/ar

fot. Marcelina Marciniak
fot. Marcelina Marciniak
fot. Marcelina Marciniak
fot. Marcelina Marciniak
fot. Marcelina Marciniak

Posłuchaj

Romuald Wanowicz, wykonawca remontu
ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej