fot. Jacek Żukowski
To był kolejny bardzo udany start słupskich judoków. W Jezierzycach, gdzie rozgrywany był Majowy Turniej Judo dzieci i młodzików, podopieczni trenerów Lidiusza Kaziora i Ireny Waszkinel wywalczyli 16 medali. W zawodach wystartowało 198 zawodników z 19 klubów.

Swoją postawą słupszczanie potwierdzili, że należą do czołówki zawodników Pomorza. Bardzo dobrze zaprezentowała się najmłodsza judoczka Gryfa Iga Kawałek, która rywalizowała w kategorii do 32 kilogramów. Iga stoczyła trzy pojedynki i wszystkie zakończyła przed czasem. To kolejne zawody, w których młoda judoczka ze Słupska wywalczyła złoty medal.

W grupie starszych dziewcząt kolejny bardzo udany start zaliczyły Maria Musiałek (50 kilogramów), Oliwia Szycko (62 kilogramy), Ania Pacewicz (34 kilogramy). W kategorii chłopców szczególnie wyróżnił się Adrian Jakubiniec (55 kilogramów), który - mimo zmiany kategorii wagowej - bez większych kłopotów pokonywał swoich rywali, a walkę finałową rozstrzygnął bardzo szybko, wykonując podcięcie (kouchi-gari) i rzucając swojego rywala na plecy.

Wyniki judoków Gryfa Słupsk

Złote medale: Iga Kawałek, Maria Musiałek, Oliwia Szycko, Ania Pacewicz, Damian Cyrganowicz, Łukasz Bielawa, Adrian Jakubiniec.

Srebrne medale: Szymon Marciniak, Weronika Urbaniak.

Brązowe medale: Kamil Jędrzejczak, Hubert Olejniczak, Jakub Martyna, Zuzia Martyna, Kuba Pacewicz.

jż/rż

fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski