fot. Mirosław Pieńkowski
Piłka Ręczna Koszalin S.A. otrzymała dofinansowanie na realizację programu szkolenia dziewcząt występujących w centralnych rozgrywkach II ligi prowadzonych przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Podpisy pod stosowną umową złożyli dziś prezes Piłka Ręczna Koszalin S.A. Roman Granosik i dyrektor regionalny Fundacji im. Ignacego Jana Paderewskiego Iwona Kujawska-Szczygieł.

- Wszyscy wiemy, jak ważne jest szkolenie młodzieży. W Koszalinie udało nam się utworzyć taką piramidę szkoleniową, gdzie dużą rolę odgrywa drugi zespół, grający w drugiej lidze na szczeblu centralnym. Jestem przekonany, że kiedyś nasze młode koszalinianki będą stanowiły o sile Energi AZS-u Koszalin - powiedział Roman Granosik.

- Wierzę, że te pieniądze pozwolą na jeszcze większe osiąganie sukcesów. Mam nadzieję, że to dopiero początek współpracy. Jeśli  są angażujące się osoby i wspierające młode osoby, to będziemy dalej takie wnioski rekomendować - dodała Iwona Kujawska-Szczygieł.

W zakończonym kilka dni temu sezonie młode szczypiornistki AZS-u Politechniki Koszalińskiej zajęły 6. miejsce w rozgrywkach II ligi.

mp/rż

fot. Mirosław Pieńkowski

Posłuchaj

Dodatkowe środki na szkolenie młodych szczypiornistek w Koszalinie - materiał Mirosława Pieńkowskiego