fot. Krzysztof Klinkosz
Niemal 90 par, jeźdźców i koni startuje w polsko-niemieckich zawodach w skokach przez przeszkody w podkołobrzeskim Budzistowie. Zawody przeznaczone są zarówno dla profesjonalnych sportowców, jak i dla tych, którzy są na początku kariery.

Zdaniem Izabeli Woźniak z Koszalina startującej na koniu Orbital, jeździectwo daje m.in. satysfakcję z kontaktu ze zwierzęciem: - Myślę, że jest dużo adrenaliny, dużo niespodzianek, dużo przygód, fantastyczna więź ze zwierzakiem, który odpowiada na nasze emocje, nasze uczucia. Wie doskonale, co od niego chcemy, kiedy się złościmy, kiedy jesteśmy szczęśliwi. Możemy zrobić cos razem, wspólne projekty typu wyjazd na zawody, razem staramy się dobrze przejechać. Ja to czuję, że on się stara, on czuje, że ja walczę. Zdobywamy jakieś miejsce, razem się z tego cieszymy, ja też czuję, że koń jest z siebie zadowolony. To jest super.

Kibice zawodów w Budzistowie podkreślają m.in. widowiskowość tej dyscypliny sportu: - Jestem drugi raz na zawodach – bardzo ładna organizacja. Idea sportu, rywalizacja, poza tym konie. Dużo koni, jest naprawdę co obejrzeć. Córka bierze też udział w debiutach, to człowieka wciąga, pasja, ciekawość i to, ile człowiek może osiągnąć, ile jeszcze brakuje, żeby wziąć udział w takim konkursie.

Zawody potrwają do niedzieli. Patronat medialny nad nimi objęło Polskie Radio Koszalin.

kk/aj

fot. Krzysztof Klinkosz
fot. Krzysztof Klinkosz
fot. Krzysztof Klinkosz

Posłuchaj

kibice zawodów
Izabela Woźniak z Koszalina startująca na koniu Orbital