fot. facebook.com/CaritasDiecezjiKoszalinskoKolobrzeskiej
Ponad stu wolontariuszy Caritas z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bierze udział w pielgrzymce wspólnoty organizacji w Niepokalanowie. To młodzież i seniorzy, a także ludzie starsi korzystający z programów Caritas.

Wezmą udział między innymi mszy świętej, grze terenowej, koncertach, spotkaniu o sytuacji w Syrii.

Spotkanie w Niepokalanowie jest niezwykłe, powiedział Polskiemu Radiu Koszalin ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej:

- Czas integracji, modlitwy, ale również wymiany doświadczeń. To jest dobry czas, by zobaczyć się z całą Polską, która każdego dnia bezinteresownie pomaga ludziom. Pomaganie to jest coś niezwykłego. Jak ktoś złapie bakcyla, by pomagać od małych czy od wielkich rzeczy, to już pozostaje w nim ten duch.

Hasło pielgrzymki „Kto uratuje świat, jeśli nie ja?” nawiązuje do encykliki papieża Franciszka „Laudato si”.

- Ktoś mówi „Ale co, teraz Caritas będzie zajmować się ekologią?”. Chodzi o integralną ekologię, żeby wiedzieć o tym. To, co papież Franciszek mówi, jeśli my marnujemy żywność, to tak, jakbyśmy ją zabrali ubogiemu. I tutaj chodzi o to, żebyśmy się uczyli nie marnować żywności, nie wyrzucać na śmieci, żeby umieć przetwarzać, podzielić się. To jest wpisane też w naturę miłości człowieka poprzez szacunek do Ziemi.

W pielgrzymce w Niepokalanowie weźmie udział ponad 2500 osób - pracowników i wolontariuszy Caritas. Spotkanie zakończy o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

ak/aj

Posłuchaj

ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej
ksiądz Tomasz Roda o nawiązaniu hasła pielgrzymki do encykliki papieża Franciszka „Laudato si”