fot. Mateusz Sienkiewicz
Umowę na dofinansowanie inwestycji podpisał dziś w Szczecinku Stanisław Wziątek, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego.

Podczas spotkania z samorządowcami Stanisław Wziątek podkreślał, że pieniądze z budżetu województwa powinny trafiać także do mniejszych miejscowości: - Cieszę się, że samorząd województwa stara się tymi środkami wskazywać na potrzebę realizacji filozofii, którą można nazwać zrównoważonym rozwojem.

Na dofinansowaniu skorzystają mieszkańcy Silnowa w gminie Borne Sulinowo, a także Wierzchominka w gminie Będzino. Wójt Mariusz Jaroniewski mówi, że dzięki wsparciu będzie można zrealizować pierwszą drogową inwestycję na tym terenie od wielu lat: - Ta droga będzie się łączyła z drogą asfaltową, która biegnie wśród zabudowy. Jeszcze w tym roku część tej drogi będzie pokryta płytami. Realizujemy ją w miejscowości, która przez kilkadziesiąt lat była zaniedbana. Cieszymy się z każdego dofinansowania, ponieważ krok po kroku możemy takie inwestycje realizować.

Dofinansowanie otrzymał także powiat szczecinecki na remont kilometra drogi powiatowej w miejscowości Dziki. Starosta Krzysztof Lis poinformował, że będzie to kolejne wsparcie dla tego remontu. Samorząd powiatowy oczekuje na pisemną decyzję Ministerstwa Infrastruktury, potwierdzającą dofinansowanie w wysokości ponad 1 mln złotych.

ms/ar

Posłuchaj

Stanisław Wziątek, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego
Mariusz Jaroniewski, wójt gminy Będzino