Trzebiatowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na Święto Kaszy, które odbędzie się 27 i 28 lipca 2019 roku w Pałacu w Trzebiatowie.

W realizację Święta kaszy zaangażowani zostaną regionalni artyści, rękodzielnicy, którzy poprowadzą warsztaty rzemiosł artystycznych. Święto Kaszy rozpocznie się przy Baszcie Kaszanej. Następnie korowód ze słoniem, który w dawnych wiekach stał się symbolem miasta jako najbardziej egzotyczne zwierzę, które odwiedziło niegdyś z karawaną Trzebiatów, przejdzie na dziedziniec Pałacu. Tam w Pałacowych Ogrodach odbywać się będą pokazy starych rzemiosł, prezentacje artystyczne, występy, pokazy wojów. Turyści i mieszkańcy będą mogli zapoznać się z technikami wykonywania wielu artystycznych przedmiotów. Uczestnicy będą mogli spróbować kaszy po rycersku, sprawdzić się w turnieju wiedzy o Trzebiatowie, napisać limeryk o Trzebiatowie i wziąć udział w konkursie kulinarnym „Kaszane przysmaki”.

Wieczorem na dziedzińcu Pałacu odbędzie się happening teatralny „Biała Dama”. Spektakl nawiązuje do legendy o Białej Damie - księżnej Annie Czartoryskiej, która poślubiwszy księcia Ludwika Fryderyka Wirtemberskiego mieszkała w Trzebiatowie. Późnym wieczorem odbędzie się także pokaz sztucznych ogni. Wydarzeniu towarzyszyć będą koncerty zespołów regionalnych, artystów sceny ogólnopolskiej, stoiska rękodzielnicze, punkty handlowe i gastronomiczne.

Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Koszalin.

aj