Część drogi S6 otwarta. Do Szczecina nową ekspresówką pojedziemy jeszcze w tym roku
fot. twitter.com/zuw_szczecin
Jest już przejezdny nowy, niemal 20-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S6, od Goleniowa do Nowogardu. To pierwszy oddany do ruchu odcinek. Pozostałe pięć fragmentów zostanie ukończonych jeszcze w tym roku.

Umowę na realizację odcinka S6 od Goleniowa do Nowogardu zawarto w październiku 2015 roku. Opiewa ona na kwotę 424 milionów złotych. Wykonawca przez pierwszy rok przygotował projekt. Z kolei prace drogowe rozpoczęły się wiosną 2017 roku.

Odcinek ten łączy drogę S3 z obwodnicą Nowogardu. Budowa części trasy obejmowała utworzenie dwóch nowych węzłów drogowych: Goleniów Lotnisko i Osina oraz rozbudowę węzła Goleniów Północ.

- Staramy się konsekwentnie ułatwiać życie mieszkańcom Pomorza Zachodniego i całej Polski. Z roku na rok coraz łatwiej i bezpieczniej będą mogli poruszać się po tych drogach wszyscy, którzy przyjadą tu na wypoczynek - powiedział Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji.
GDDKiA zapewniła również, że odcinki w kierunku Koszalina będą gotowe jeszcze w tym roku. Dzięki temu czas przejazdu ze Szczecina do Koszalina zmniejszy się o godzinę.
Inwestycja jest dofinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wysokość dofinansowania to 537,7 miliona złotych.

GDDKiA/rż