fot. Jacek Żukowski
Zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli senator Kazimierz Kleina - Platforma Obywatelska, poseł Piotr Müller - Prawo i Sprawiedliwość, Jan Kozłowski - Zjednoczona Prawica oraz Eugeniusz Krycki - Polskie Stronnictwo Ludowe.

Goście dyskutowali o deklaracji prezydenta, która zawiera zapisanie w konstytucji uczestnictwa Polski w NATO i Unii Europejskiej. Senator Kleina i przedstawiciel PSL-u stwierdzili, że ogólnie są za tym pomysłem, ale w tej chwili jest to dyskusja zastępcza - wywołana specjalnie przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Z kolei poseł Piotr Müller był sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, gdyż jego zdaniem są już przepisy, które podkreślają rolę naszego państwa w UE. Przedstawiciel Zjednoczonej Prawicy podkreślał, że jest „za”, szczególnie jeśli chodzi o wpisanie do konstytucji przynależności Polski do NATO.

Goście Radia Słupsk odnieśli się również do ostatnich publicznych wypowiedzi na warszawskiej uczelni, podczas spotkania z Donaldem Tuskiem, które podważały wartości Kościoła w Polsce. Tematem dyskusji było również przemówienie przewodniczącego Rady Europejskiej oraz jego możliwy start w wyborach prezydenckich. Osobny czas goście Piotra Głowackiego poświęcili wystąpieniu prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, w którym wykluczył on dyskusję na temat roszczeń wobec Polski za utracone mienie podczas II wojny światowej.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

red./jż

Posłuchaj

„Zaczynamy tydzień” na antenie Radia Słupsk (06.05.2019)