fot. Ryszard Bańka
Od samego rana Szczecinek żył ulicznym biegiem - Memoriałem Winanda Osińskiego rozgrywanym po raz trzydziesty szósty. Wyłączenie niektórych ulic z ruchu, zamknięcie parkingów przy stadionie nikomu nie przeszkadzało. Mieszkańcy mówili, że to święto sportu i odrobina ruchu nikomu nie zaszkodzi.

Uliczne bieganie rozpoczęło się od biegów młodzieżowych. Tu - niestety - frekwencja była mizerna. Strajk szkolny negatywnie odbił się na ilości startujących w biegach młodych ludzi. W każdej kategorii biegowej startowało po kilka osób, podczas gdy w minionych latach były to setki biegaczy. Nie zawiedli za to rodzice z dziećmi do lat siedmiu - na starcie stanęło ponad 500 osób. W biegu głównym na 10 km pakiety startowe odebrało około ośmiuset biegaczy i tylu stanęło na starcie. Bieg toczył się pod dyktando gości zza wschodniej granicy. Zwyciężył Białorusin Ilya Slawenski, kolejne dwa miejsca zajęli Ukraińcy.

Na czwartym miejscu przybiegł Andrzej Rogiewicz z Grudziądza. Weteran szczecineckiego biegu Piotr Drwal z Ustki przybiegł na siódmym miejscu. - Bardzo chętnie tu wracam - mówi biegacz: - 20 lat temu zacząłem, minął szmat czasu. Nie byłem co roku, ale bardzo często tu biegałem. Dziś bardzo przyjemnie, fajna pogoda, nie było wielkiego upału, dobrze, że nie padało.

Wśród pań pierwsze dwa miejsca zajęły Ukrainki. Monika Jachiewicz ze Szczecina była trzecia. - Zapisałam sobie szczecinecki bieg do kalendarza imprez - zapewnia zawodniczka: - Wspaniała impreza. Mnóstwo kibiców, fajna pogoda, piękne miasteczko – nic, tylko biegać. W tamtym roku biegłam tu pierwszy raz, zajęłam czwarte miejsce, a teraz byłam trzecia. Trenuję na co dzień, ten start był od dłuższego czasu brany pod uwagę i treningi pod to układane.

W tym roku odnotowano największą liczbę osób, które ukończyły bieg podczas wszystkich edycji. Na mecie zameldowało się prawie 790 biegaczy. Pierwszych sześciu zawodników w poszczególnych kategoriach otrzymało nagrody finansowe, a wśród wszystkich rozlosowano cenne nagrody rzeczowe.

rb/aj

fot. Ryszard Bańka
fot. Ryszard Bańka
fot. Ryszard Bańka
fot. Ryszard Bańka
fot. Ryszard Bańka
fot. Ryszard Bańka
fot. Ryszard Bańka
fot. Ryszard Bańka
fot. Ryszard Bańka
fot. Ryszard Bańka
fot. Ryszard Bańka

Posłuchaj

Piotr Drwal z Ustki
Monika Jachiewicz ze Szczecina