fot. Renata Pacholczyk
Program „Świadomy kierowca. Bezpieczna droga do domu” skierowany jest do wszystkich mieszkańców miasta, od najmłodszych do najstarszych.

Realizowany będzie pod honorowym patronatem Piotra Jedlińskiego - prezydenta Koszalina: - Nie tylko chodzi o stan dróg, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo. Kolejne położenie nacisku na młodzież, na tych, którzy uczą się prawidłowych nawyków, wpajają sobie te zasady. To kolejne dobre posunięcie, które w przyszłości będzie procentowało.

W najbliższą sobotę - od 10.00 - w ramach programu na terenie koszalińskiego ZORD-u odbędzie się piknik. Atrakcji nie zabraknie - przekonuje Kamila Waszkiewicz, zastępca dyrektora ośrodka: - Będzie można przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, wszystkie elementy edukacji dotyczące bezpieczeństwa. Będzie można na stacji okręgowej sprawdzić również pod kątem technicznym swój pojazd. Będą też punkty informacyjne, gdzie nasi egzaminatorzy będą udzielać odpowiedzi na pytania, jak poruszać się na rondach, kto i kiedy miał pierwszeństwo - watro sobie to przypomnieć.

Program „Świadomy kierowca. Bezpieczna droga do domu” będzie realizowany do października. W jego ramach odbędą się liczne szkolenia i warsztaty dla dzieci oraz młodzieży szkolnej, a także dla rodzin.

rp/aj

Posłuchaj

Piotr Jedliński, prezydent Koszalina
Kamila Waszkiewicz, zastępca dyrektora ZORD