fot. archiwum PRK
Słupszczanie spotkają się na wielkanocnym śniadaniu. Po raz pierwszy odbędzie się ono w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

- Troską biskupa Edwarda Dajczaka, ordynariusza naszej diecezji było to, żeby w dniu zmartwychwstania Jezusa zaprosić samotnych, ubogich i bezdomnych na śniadanie. Odbędzie się ono w tzw. Gościńcu Młyn Słupski - powiedział ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritasu diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. - Chcemy podzielić się prawdą, że Jezus żyje i nikogo nie zostawia. Na śniadaniu będzie także biskup Krzysztof Zadarko. Poprzez naszych wolontariuszy kontynuujemy dzieło charytatywne wobec biednych. W końcu taka jest nasza misja i idea. Każdy może tu przyjść - dodał.

Wielkanocne śniadanie w Słupsku rozpocznie się o 9.00.

W Koszalinie natomiast samotni, ubodzy oraz bezdomni spotkają się o 9.00 w Domu Miłosierdzia. Po raz pierwszy wielkanocne śniadanie odbędzie się w kołobrzeskiej w Hali Milenium. Początek spotkania o 10.00.

Świąteczne śniadanie dla niemal 300 osób będzie także w jednym z pubów przy ulicy Piłsudskiego. Od 23 lat organizuje je Stefan Romecki, społecznik, parlamentarzysta i Kawaler Orderu Uśmiechu. Dla dzieci będą m.in. paczki od Polskiego Radia Koszalin.

ak/rż

Posłuchaj

ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritasu diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej