fot. Wikimedia
Okazuje się, że w mieście żyje najwięcej osób, które skończyły 90 lat.

Aż o tysiąc sto procent większe szanse na dożycie stu lat mają mieszkańcy Połczyna Zdroju w porównaniu z mieszkańcami innych miejscowości.

Tak twierdzi burmistrz Sebastian Witek, który prezentuje dane statystyczne. W Połczynie jedna osoba „długowieczna” przypada na 130 mieszkańców. To rekord w skali kraju.

Jaki jest zatem sekret długowieczności? Według wypoczywających to przyroda: - Tu jest bardzo specyficzna aura. Wokół są lasy liściaste, które wytwarzają tlen.

Sebastian Witek, burmistrz Połczyna-Zdroju, ma nadzieję, że informacje o długowieczności przełożą się na sprawy finansowe. Pojawiły się już sygnały od potencjalnych inwestorów: - Chcą oni poznać tereny otaczające miasto oraz ich możliwości. Myślę, że w Połczynie Zdroju rozwiną się budownictwo jednorodzinne i wielorodzinne oraz branża uzdrowiskowa.

Na razie Połczyn Zdrój pozostaje poza światową czołówką. Najwięcej długowiecznych osób żyje bowiem w Japonii. Najstarsza, według danych japońskiego ministerstwa zdrowia, skończyła 116 lat.

ms/rż

Posłuchaj

osoby wypoczywające w Połczynie Zdroju
Sebastian Witek, burmistrz Połczyna Zdroju