W 23. kolejce PGNiG Superligi podopieczne Anity Unijat przegrały na własnym parkiecie z Perłą Lublin 21:24 (12:9).

Spotkanie nie rozpoczęło się zbyt dobrze dla Akademiczek. Od początku przegrywały 1:4. Po chwili wydarzyło się coś niesamowitego. Perła przestała trafiać i popełniała błędy. Energetyczne doprowadziły do wyrównania, a po chwili prowadzenie dała im Paula Mazurek. Niedługo potem koszalinianki powiększyły przewagę do trzech trafień. Zaliczyły serię 6:0. Dobrą passę Akademiczek przerwała dopiero Dagmara Nocuń, kilka sekund później stratę zmniejszyła rzutem ze środka Marta Gęga, a następnie do wyrównania doprowadziła Vaianrsina Nestsiaruk. Koszalinianki jednak nie odpuściły i po chwili z powrotem objęły prowadzenie po rzutach Pauli Mazurek oraz Hanny Rycharskiej, a między słupkami dobrze spisywała się Izabela Prudzienica. Po pierwszych trzydziestu minutach było 12:9.

W drugiej odsłonie znaczenie lepiej spisały się aktualne mistrzynie Polski. Podopieczne Roberta Lisa zbliżyły się do Energetycznych na jedno trafienie - rzucały m.in. Aleksandra Rosiak, Kinga Achruk oraz Marta Gęga. Sytuację Akademiczek skomplikował dodatkowo niecelny rzut karny Gabrieli Urbaniak. Bramkarka Biało-Zielonych zaliczała za to kolejne dobre interwencje, ale w 42. minucie meczu Mia Moldrup doprowadziła do wyrównania. Chwilę później Akademiczki już straciły prowadzenie. Co (nie)ciekawe, zawodniczki lubelskiej Perły zaliczyły serię trzech celnych bramek.

Koszalinianki walczyły wciąż o wygraną. Odblokowała się Monika Michałów. Popularna „Mała” rzuciła dwie bramki niemalże z linii dziewiątego metra, biorąc jednocześnie ciężar gry na siebie. Rywalki jednak nie odpuściły. Trafienie Marty Gęgi dało Perle dwubramkową przewagę, a na minutę przed końcową syreną kropkę nad i postawiła Patrycja Królikowska.

Energa AZS Koszalin - MKS Perła Lublin 21:24 (12:9)

Energa AZS: Prudzienica - Han 1, Urbaniak 1, Mazurek 5, Tracz, Michałów 6, Volovnyk 2, Smbatian 3, Rycharska 2, Nowicka 1, Borysławska 0, Tomczyk.

MKS Perła: Gawlik, Besen - Szarawaga 1, Moldrup 2, Kowalska, Gęga 7, Matuszczyk, Królikowska 3, Stasiak 1, Nestsiaruk 1, Nocuń 2, Rosiak 1, Achruk 6.