fot. Jacek Żukowski
27 kwietnia w Dolinie Charlotty odbędą się zawody Charlotta Trail, w których będzie mógł wziąć udział dosłownie każdy. Rywalizacja będzie przebiegać bowiem w dwóch konkurencjach - biegu crossowym na 12 km oraz fitness walkingu na 6 km.

Będzie to już trzecia edycja tej imprezy, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem miłośników chodu i biegu.

W zawodach weźmie udział pomysłodawca i twórca fitness walkingu, wielokrotny mistrz olimpijski i wielokrotny mistrz świata w chodzie sportowym Robert Korzeniowski: - Fitness walking to prosta dyscyplina sportowa, którą może uprawiać każdy, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania treningowego. To idealna propozycja dla tych, którzy poszukują bezpiecznej formy ruchu, która jednocześnie daje możliwość przyjemnej sportowej rywalizacji. Nordic walkerzy będą również mile widziani na starcie. Być może przekonają się, aby porzucić kije na rzecz fitness walkingu.

Dla najlepszych w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn przygotowano puchary, a wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale. Zapisy prowadzone są na stronie www.dolinacharlotty.pl.

jż/ar

Posłuchaj

Robert Korzeniowski