fot. Jacek Żukowski
Politycy rozmawiali również o trasie S6, wyborach do Parlamentu Europejskiego i planowanych protestach nauczycieli.

Gośćmi Piotra Głowackiego byli: Kazimierz Kleina - senator Platformy Obywatelskiej, Tadeusz Bobrowski - radny Prawa i Sprawiedliwości, Jan Kozłowski ze Zjednoczonej Prawicy i Eugeniusz Krycki z Polskiego Stronnictwa Ludowego.


Zdaniem Tadeusza Bobrowskiego wprowadzanie karty LGBT jest zupełnie niepotrzebne: - Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaszkodził debacie publicznej, wprowadzając kartę w stolicy. Uważam bowiem, że osoby innej orientacji nie są w ogóle dyskryminowane. Ta dyskusja idzie jednak w złym kierunku, gdy spojrzymy na to, co mówią przedstawiciele Wiosny. Partner Roberta Biedronia stwierdził na przykład, że dla homofobów szykuje więzienie.

Eugeniusz Krycki uważa, że samorządy nie powinny mieszać się do spraw środowiska LGBT: - Świat się jednak zmienia i być może będziemy musieli z czasem to zaakceptować.

Jan Kozłowski jest przeciwny wdrażaniu przez samorządy kart LGBT: - Dokument Światowej Organizacji Zdrowia, na który powołują się działacze LGBT, jest nie do przyjęcia przez tradycjonalistów. Mam nadzieję, że ten program nie przyjmie się w naszym chrześcijańskim społeczeństwie. Samorządy nie powinny wydać na ten program ani złotówki.

Kazimierz Kleina przekonuje, że w karcie LGBT i deklaracji WHO nie ma nic złego: - Nie zgadzam się natomiast na to, aby pary homoseksualne mogły adoptować dzieci. Również niepotrzebnie Episkopat Polski wszedł w tę debatę. Lepiej byłoby wyciszać ten problem.

Goście programu mówili również o trasie S6, wyborach do Parlamentu Europejskiego i o protestach nauczycieli. Więcej na te tematy w audycji.

jż/ar

Posłuchaj

audycja „Po Słowie” (25.03.2019)